202 yılının saç, makyaj trendleri ile güzelliği yakalayın. Yeni yılın yaz ve ilkbahar mevsiminde en çok karşılaşacağınız makyaj ve saç modellerini hemen keşfedin.

2021 İlkbahar/Yaz Güzellik Trendleri

Benzersiz 2021 yılının ardından, moda ve güzellikte nasibini alıyor! Makyaj trendleri, güzellikte pandeminin etkisiyle sadeliğe ve doğallığa yöneldi. Bu yılında ilkbahar/yaz trendleri bakalım neler…

 

Daha öncekilere benzemeden geçen bu iki yıl, moda haftalarına da yansıdı. Makyaj trendleri sadeliğe etkisini bıraktı. Makyaj trendi, eyelinerla belirginleşen gözler ve sade göz göz makyajları ile ilerliyor. Duru bir ten ve kırmızı dudaklar, kedi gözü ve buğulu makyajlar bu yılın trendleri. 

Kedi Gözü Makyaj

Maske takarken geriye kalan tek yer gözlerimiz. 2021’de en çok öne çıkan göz makyajları; kusursuz bir eyeliner ve kirpik diplerini renklendirmek bu yılın modalarından. Kirpiklerimizin de ön planda olduğu bu makyajda buğulu bir bakış elde edebilirsiniz.

Göz kapağınızı pürüzsüz bir hale getirerek başlayacağınız bu makyajda koyu ve onun açık tonlarını tercih ederek ilerlemelisiniz, sonrasında eyeliner ile keskin hale getirebilirsiniz.

Kirpik  diplerine uygulanacak far işlemi de makyajınızı kusursuz hale getirecektir.

Duru Bir Cilt Makyajı

Doğal bir güzellik için iyi nemlendirilmiş, pürüzsüz ve aydınlık görünen bir cilt çoğu zaman makyajınızın anahtarı olabilir. Hafif bir göz makyajı ve bir lipstickle tamamladınız mı yeterli.

Cildinizi parlak bir görünüm elde edeceği bir fondöten işlemi ile bu görünümü yakalamak çok kolay. İyi nemlendirilmiş bir cilde ıslak görünümlü bir fondöten uygulamalısınız.

Yazın, özellikle sıcak havalarda cildinizin nefes alması ya da doğal bir görünüm yakalaması için sık sık bir makyajı kullanabilirsiniz.

Saç Trendleri

Islak bir görünüm ya da sıkı bir topuz bu senenin en çok kullanılanlarından olacak. Islak görünümlü saç yaz tatillerinde bizimle olsa bile sıkı bir topuz hepimizin vazgeçilmezi olabilir.

Sıcak havada terlemeyi önlemek için yapacağınız topuzlarınıza ipek şallar ile şıklık katarak bu yazın trendlerini yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir