Doğal Yaz Makyajıyla Sağlıklı Cilt Görünümüne Kavuşun

Yaz günlerinde sağlıklı ve taze bir cilt görünümünün sırrı, doğal ve hafif bir makyaj. Daha kalın yapıdaki ürünleri kışa saklarken ince ve parlaklık veren ürünleri kullanmanın tam zamanı.

Yapacağınız hafif bir makyaj sayesinde cildinizin sağlığını da koruyabilirsiniz. Doğal yaz makyajı için hangi adımları atmalıyım derseniz;

Cildinize Işıltı Verecek Nemlendirici

Her zaman ilk adım cildinizi nemlendirmek olmalı. Cildinizi korumak için güneş kremi vs ile bunu yapabilirken, doğal renk veren bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz.

BB krem yapısında bir güneş kremi ya da nemlendirici de tercih edebilirsiniz.

Makyaj Bazı

Gözenek görünümünden ufak ince çizgilere kadar cildinizde kusur gibi duracak birçok şeye veda edinç yorgun cildi anında canlandıran, ten makyajınızı uzun süre kalıcı kılan bir makyaj bazı tercih etmelisiniz.

Işığı cilde yayan bir baz seçerek kusursuz pürüzsüzlük ve aydınlık elde edebilirsiniz.

Concealer Kullanın

Yorgunluk izleri kapatılmış ve aydınlanmış göz aldı her zaman güzeldir. Makyajın bir bütün olmasını sağlayan bu detaylar gözün iç ve dış köşelerini aydınlatmak, koyu halkaları kamufle etmek için kullanılır.

Krem Allık Kullanın

Ciltte nemli bir ışıltı bırakması, cilt dokusuyla uyumu ve doğal sağlıklı bir görüntü için pembelik yaratacak bir allık tercih edebilirsiniz.

Gözlerinizi Ön Plana Çıkarın

Abartıya kaçmayan ışıltılı bir göz makyajı, göz kapaklarınızda koyu gölgeler yerine şampanya, kum ve şeftali tonlarını kullanabilirsiniz. Natürel görünüme odaklanarak yapacağınız bir yaz akşamının yanında gündüz içinse kahverengi kalemle kirpik diplerinizi belirginleştirmeniz yeterli olacaktır.

Dudak Nemlendiricisi

Balmlar, likit rujlar dudaklarınızda yaz için ideal. Doğal bir ışıltı ve renk sunan ürünler cilt ve gözlerinizde tazeliği tamamlayacaktır.