2021 İlkbahar/Yaz Güzellik Trendleri

202 yılının saç, makyaj trendleri ile güzelliği yakalayın. Yeni yılın yaz ve ilkbahar mevsiminde en çok karşılaşacağınız makyaj ve saç modellerini hemen keşfedin.

2021 İlkbahar/Yaz Güzellik Trendleri

Benzersiz 2021 yılının ardından, moda ve güzellikte nasibini alıyor! Makyaj trendleri, güzellikte pandeminin etkisiyle sadeliğe ve doğallığa yöneldi. Bu yılında ilkbahar/yaz trendleri bakalım neler…

 

Daha öncekilere benzemeden geçen bu iki yıl, moda haftalarına da yansıdı. Makyaj trendleri sadeliğe etkisini bıraktı. Makyaj trendi, eyelinerla belirginleşen gözler ve sade göz göz makyajları ile ilerliyor. Duru bir ten ve kırmızı dudaklar, kedi gözü ve buğulu makyajlar bu yılın trendleri. 

Kedi Gözü Makyaj

Maske takarken geriye kalan tek yer gözlerimiz. 2021’de en çok öne çıkan göz makyajları; kusursuz bir eyeliner ve kirpik diplerini renklendirmek bu yılın modalarından. Kirpiklerimizin de ön planda olduğu bu makyajda buğulu bir bakış elde edebilirsiniz.

Göz kapağınızı pürüzsüz bir hale getirerek başlayacağınız bu makyajda koyu ve onun açık tonlarını tercih ederek ilerlemelisiniz, sonrasında eyeliner ile keskin hale getirebilirsiniz.

Kirpik  diplerine uygulanacak far işlemi de makyajınızı kusursuz hale getirecektir.

Duru Bir Cilt Makyajı

Doğal bir güzellik için iyi nemlendirilmiş, pürüzsüz ve aydınlık görünen bir cilt çoğu zaman makyajınızın anahtarı olabilir. Hafif bir göz makyajı ve bir lipstickle tamamladınız mı yeterli.

Cildinizi parlak bir görünüm elde edeceği bir fondöten işlemi ile bu görünümü yakalamak çok kolay. İyi nemlendirilmiş bir cilde ıslak görünümlü bir fondöten uygulamalısınız.

Yazın, özellikle sıcak havalarda cildinizin nefes alması ya da doğal bir görünüm yakalaması için sık sık bir makyajı kullanabilirsiniz.

Saç Trendleri

Islak bir görünüm ya da sıkı bir topuz bu senenin en çok kullanılanlarından olacak. Islak görünümlü saç yaz tatillerinde bizimle olsa bile sıkı bir topuz hepimizin vazgeçilmezi olabilir.

Sıcak havada terlemeyi önlemek için yapacağınız topuzlarınıza ipek şallar ile şıklık katarak bu yazın trendlerini yakalayabilirsiniz.

Göz Alıcı Kirpikler İçin: Kirpik Lifting

Göz Alıcı Kirpikler İçin: Kirpik Lifting

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz kirpik lifting büyük bir ilgi odağı durumuna geldi. Gerek pahalı gerekse uygun fiyata yapılan bu uygulama kirpiklerin daha uzun ve belirgin hale gelmesi için yapılıyor. Peki kirpik liftingi nedir, kimler tercih edebilir ve nasıl gözükür sorularınızın cevabı burada. 

Kirpik Lifting Nedir?

kirpiklerinizin belirli bir süre boyunca daha uzun ve daha hacmi görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu işlem bir keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Zararlı bir madde kullanmadan, hijyenik bir ortamda yapılmaktadır. 

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpikleriniz yağdan arındırılır ve temizlenir. Sonrasında kirpiklerinize uygun kalıplara kirpikleriniz şekil verilerek uzatılır. Diğer aşama ise keratin desteği verilir, sonrasında ise pigment uygulanır ve rimel görüntüsü verilir. Son aşama ise kirpikler vitaminle beslenir ve uygulama biter. 

Kirpik Lifting Uygulaması Neden Yaptırılır?

Sürekli makyaj yapanların kurtarıcısı diyebiliriz. Göz makyajını belli eden en önemli kısımlarından biri rimel ve kirpiklerdir. Lifting uygulaması kirpiklerinizi her an makyajlı ve güzel göstermektedir. Bu yüzden lifting uygulaması, sürekli makyaj yapanlar için idealdir.

Ayrıca düzenli yaptırılan lifting işlemi sonrasında kirpiklerin güçlendiği ve uzadığı da görülmüştür.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulun: Lazer Epilasyon

Tüyler çoğu zaman sorunlar yaratabiliyor, özellikle yaz aylarında. Onlardan kurtulmak için birçok yöntem var, ağda, epilatör ve daha birçoğu. Ancak bu yöntemlerden hiçbiri kalıcı değil, vücuttaki istenmeyen tüyler lazer epilasyon yöntemi ile kolayca yok edilebilir.

İstenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir sorundur, aşırı tüylenme gibi kalıtımsal, hormonal veya çeşitli ilaçlardan kaynaklı olarak yaşanabilmektedir. Ağda, jilet, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücüler ile kalıcı çözümler elde edilemez.

20 senelik bir geçmiş sahip olan lazer epilasyon, tüylerinizin kalıcı olarak giderilmesinde en başlıca yöntem. Kıl yapısında bulunan melanin adı verilen siyah boya maddesinin lazer tarafından emilmesi ile oluşan ani sıcaklığın, kılı üreten kök hücreleri hasara uğratır. Sİyah kıllar, yani melanin maddesi içeren kıllar, epilasyondan daha fazla etkilenebilir.

Lazer Epilasyon İşlemi Başarılı Mıdır?

Lazer epilasyonun başarısı farklı etkenlere de bağlıdır. Kıl yapınız ve cihaz buradaki en önemli etkenlerdendir. 

Cihaz Seçimi

Başarılı bir lazer uygulamasının ilk adımı, doğru cihaz seçimidir. Kıl yapınıza göre cihaz seçimi yapmanız gerekmektedir.

Cilt Rengi

Uygulama yapılacak kişinin cilt renginin açık olması uygulamada avantaj sağlar. Çünkü açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat yapılabilir.

Kıl Rengi

Kıl renginiz ne kadar yoğu ve siyah ise lazer o kadar başarılı bir sonuç verir. 

Cinsiyet

Kadınlar lazer epilasyonda daha avantajlıdır. Erkeklerde başarı ortalaması kadınlara oranla daha düşüktür. 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer cihazında üretilen lazer ışınları, bir el aleti ile cilde uygulanır. 15 mm çapındaki bir alan, her seferinde tek tek atışlarla taranır. Lazer epilasyon işlemi yapan ve yaptıran kişiler işlem sırasında koruyucu gözlük takmalıdır.