Micro Plus: Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel kilolardan kurtularak istediğiniz vücuda sahip olmanın yolunu kısaltacak bir yöntem biliyoruz. Kilo alma ve kilo verme durumu beslenme, egzersiz ve genetik olarak değişiklik göstermektedir. Dünya üzerinde yaşayan herkes için kilo için aynı sebepler geçerlidir.

Bölgesel kilolarınızdan kurtulmanın en basit yolu beslenmenizi değiştirmektir. Kalori hesapları, beslenme şekli hepsi işe yarayabilir. Diğer yol ise egzersizdir, düzenli hareket ve yürüyüş kilo vermenize yardımcı olabilir. Üçüncüsü ise genetiktir. Cinsiyet ve genetik yağ oranınızı, yağ yakımını etkileyen önemli bir etkendir.

Bu etkenlerin dışında, kilo vermeniz veya bölgesel olarak zayıflamanız için kısa bir yol var. Micro Plus yöntemi ile bölgesel kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Micro Plus Nedir?

Mikro ve galvanik akım ile en üst düzeyde geliştirilmiş elektro fizyoterapi cihazıdır. Lokal kilo problemlerinin olduğu yerlerde etkilidir. Vücudun istediğiniz forma ulaşması için kullanılır. Selülitlerin giderilmesi, zayıflamış liflerin bağlayıcı dokularını yenileyip onarılmasına yardımcı olur. Konnektif dokunun aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretilmesine yardımcı olur.

Micro Plus Ne İşe Yarar?

Kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak kas kitlesinin kendini toparlamasına yardımcı olur. Çalışma alanındaki bölgelere verilen elektrik deriden geçerek, kasa ulaşır ve bağ dokusunun temel hücrelerinin aktivitesini sağlar. Zayıflama ve vücut toparlama için özel olarak geliştirilen bu cihazın bir egzersiz etkisi sağladığını da gözden kaçırmamalısınız.

İncelme ve sıkılaşmayı etkileyen yapısının yanı sıra gençleşmeyi etkileyen bu yöntem; cilt sarkmasını da tedavi etmekte kullanılmaktadır. Yüze uygulandığında mimik kaslarında toparlanma, gençleşme, yağlı alanlarda azalma ve dirileşme yanaklarda lifting etkisi açıkça hissedilir. Benzer etkiler kol, karın, basen ve bacak gibi bölgelerde de hissedilir.

Mikro plus seansları 30 dakikalık periyotlar şeklindedir. Acının en az seviyede olması da bir avantajdır. Spor sonrasında yaşanan ufak kas ağrıları gibi, seans sonrası bazı kaslarda ağrılar yaşanabilmektedir.

Micro Plus Uygulama Alanları

Yüz Gençleştirme

Yüzde toparlama, sıkılaşma ve cilt yapısında canlanmada gözle görülür etki sağlar.

Boyun Gençleştirme

İlerleyen yaşlarda yaşanan yağ dokusunun yer çekimi ile gevşemesi durumunda dokularda sarkmalar oluşur. Ayrı derinin orta tabakası olan dermişteki kolajen ve elastin miktarının düşmesi, ciltteki gerginliği de azaltmaktadır.

Yüz Ovalini Belirginleştirme

İlerleyen deri sarkmaları belli yüz çizgilerininde kaybolmasına sebep olabilir. Bu işem ile yüz ovalinizi yeniden belirgin hale getirebiliriz.

Karın Toparlama

Üç farklı dalga akımı verilerek kasların güçlledirilmesi ve sıkılaşması mümkündür.

Popo Kaldırma

Kasalrdaki izometrik kasılmalar sonrasında vücudunuz kendini topaarlamaya başlar. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerinizi ortadan kaldırır.

Bacak ve Bacak İçi

Oluşturduğumuz bu kasılmalar vücudun enerjiye ihtiyaç duymasını sağlar. Ancak ATP kısa sürede tükendiği için bu kez kaslar kendi dokularındaki glikojen ve yağı kullanmaya başlayarak enerji toplar ve enerji kullanılarak vücutta belli bölgelerde olan yağ dokusunu da azaltır.

Göğüs Sıkılaşması

Göğüs bölgesindeki dolaşım sisteminizi uyarırken bölgedeki drenajı da arttırır. Bu etkilerde canlanma, dirileşme ve toparlanma etkisi gösterir.

Sırt Toparlama

Yoğun sor yapmadan metabolizma ve yağ yakımı hızlandırarak zayıflama ve sıkılaşmak için yapılan micro plus; sırt bölgesinde de etkili sonuçlar vermektedir.

Selülit Tedavisi

Zayıflamış liflerle bağ dokularının yenilenip onarılması bu işlem ile kolaylaştırılır. Oluşan selülit, portakal kabuğu görüntüsü bozulma ve kaybolmalar gözle görülür şekilde yaşanmaktadır.