istediğin görünüme sahip ol DAHA FAZLA BİLGİ

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme vücut şekillendirme ve selülit problemlerini gidermede çok etkili bir uygulamadır. Selülit görüntüsünün azaltılması ve hedeflenen bölgedeki yağların giderilmesi konusunda klinik çalışmalarla kanıtlanmış bir işlemdir. Bölgesel zayıflamada eritilmek istenilen yağ dokusuna çeşitli ışınlar uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Bölgesel incelme işlemi ile birlikte hedeflenen bölgedeki yağlar yakılır ve gözle görülür bir incelme sağlanır.

Bölgesel incelme için birçok tedavi ve işlem çeşidi vardır. Zen Estetik’te uzmanlarımız tarafından uygulanan işlemler; AWT Selülit Tedavisi, Micro Plus ve Vacustep.

AWT Selülit Tedavisi

Selülit gidermede en etkili yöntemlerden biri olarak bilinen AWT (Akustik Dalga Terapisi) bağ dokusu ve yağ dermisin altında oluşan çıkıntılar üzerine şok dalgalar oluşturarak uygulanır.
Yağ dokusunun kırılmasına ve daha düzgün görünümlü bir cilt elde edilmesi için yapılan bir işlemdir. AWT cihazı ile verilen şok dalgaları, yağ dokusunda çözülme sağlanırken lenfatik damarlarda da özel metabolitleri açığa çıkarıp, geçirgenliği arttırılarak ödem sorununu azaltır.
AWT şok dalgalarının özelliği dokuya zarar vermeden direkt hedef doku ele alınarak, yağ dokusunda parçalanma sağlamasıdır. Ultrason dalgalarına göre daha derinlere etki ederek yeni oluşan kolajen ile birlikte daha düzgün, sıkılaşmış ve pürüzsüz bir cilt görünümü ortaya çıkmaktadır. ​

Vacustep

Bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri olan Vacustep vakum ve eliptik entegreli bir üründür.
Hedeflenen bölgedeki kan dolaşımını düzenleyerek hareketlendirir ve hedeflenen bölgede incelme sağlar.

Eski oluşumlu selülitlere karşıda çok etkili olan Vacustep cildi sıkılaştırır ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Vacustep içerisinde ayakta egzersiz yaparak lenf sisteminizin mükemmel şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Diğer çalışmalara göre Vacustep içerisinde bulunan eliptik hareketler hedeflenen ve sorunlu olan bölgeleri etkili bir şekilde çalıştırarak yoğun bir şekilde çalışmasına ve etkili sonuç almanıza yardımcı olur.

Micro Plus

Micro Plus vücut sarkmalarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Elektroterapi cihazı ile işlem sağlanmaktadır.
Bölgesel zayıflama, selülit ve sıkılaşma amacı ile kullanılan Micro Plus cihazı kas gruplarına uygulanan akımlarla kasların uyarılmasını sağlar.
Bu uyarılma sonucunda kaslar hareketlenerek enerjisini yağ dokularına yaymaya çalışır.

Birkaç seansta gözle görülür oranda sarkmalar azalır ve incelme gerçekleşir. Etkili bir sonuç için en az 10-12 seans önerilmektedir.

Power Plate

Power Plate’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücut kaslarını gerilme yönünde uyarır.
Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir / gevşer ve çalışır. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içerisinde çalışır.

Power Plate teknolojisi sağlık adına çok önemli bir atılımdır.
Rehbabilitasyon, gençleştirme, masaj, ve antianging  tedaviler de  olağan üstü sonuçlar sağlar. Power plate ile daha iyi ve sıkı gözükün ayrıca daha enerjik ve atletik hissetmek adına da yapılmaktadır.

G5 Masajı

G5 adı verilen özel cihazı ile ritmik titreşimsel hareketler ile gerçekleştirilen bir masaj tekniğidir. Hızlı titreşimler ile bölgesel uygulamada hem sıkılaşma hem de selülit görünümünün giderilmesi sağlanmaktadır.
Titreşim ve itme hareketleri ile gerçekleştirilen G5 masajı, hücreleri hareketlendirir.
İtme kuvveti sayesinde de vücut sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel bağ dokusunu açmaya yardımcı olan G5 masajı, yağ yakımını da hızlandırmaktadır.

Dengeli beslenme ve spor ile yok edemediğiniz selülit görünümünün giderilmesinde ilk uygulamadan itibaren G5 masajı etkili olmaktadır. Üstelik hiçbir cerrahi müdahaleye gerek olmadan gerçekleştirilen bir yöntem olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Medikal Masaj

Günlük yaşantının getirdiği yorgunluktan arınabilmek enerjiyi toplayabilmek için masaja ihtiyaç duyarız. Başarılı ve uygun yapılan bir masaj ile rahatlamak mümkün. Önemli olan aslında gereken masajı seçebilmektir.
Vücutta var olan negatif enerjiyi atabilmek, kasların gevşemesini sağlamak, sağlıklı ve de zinde olan bir bedene kavuşabilmek için en basit ve güzel yöntem aslında bu işte çok iyi olan bir masaj uzmanının ellerine kendini bırakmaktır.
Medikal masaj, bu türde tür şikayetleri ortadan kaldırmaya, kasları gevşetmeye ve ağrıyı sonlandırmaya yardımcı olur.

Power Plate teknolojisi sağlık adına çok önemli bir atılımdır. Rehbabilitasyon, gençleştirme, masaj, ve antianging  tedaviler de  olağan üstü sonuçlar sağlar. Power plate ile daha iyi ve sıkı gözükün ayrıca daha enerjik ve atletik hissetmek adına da yapılmaktadır.