Tüyler çoğu zaman sorunlar yaratabiliyor, özellikle yaz aylarında. Onlardan kurtulmak için birçok yöntem var, ağda, epilatör ve daha birçoğu. Ancak bu yöntemlerden hiçbiri kalıcı değil, vücuttaki istenmeyen tüyler lazer epilasyon yöntemi ile kolayca yok edilebilir.

İstenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir sorundur, aşırı tüylenme gibi kalıtımsal, hormonal veya çeşitli ilaçlardan kaynaklı olarak yaşanabilmektedir. Ağda, jilet, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücüler ile kalıcı çözümler elde edilemez.

20 senelik bir geçmiş sahip olan lazer epilasyon, tüylerinizin kalıcı olarak giderilmesinde en başlıca yöntem. Kıl yapısında bulunan melanin adı verilen siyah boya maddesinin lazer tarafından emilmesi ile oluşan ani sıcaklığın, kılı üreten kök hücreleri hasara uğratır. Sİyah kıllar, yani melanin maddesi içeren kıllar, epilasyondan daha fazla etkilenebilir.

Lazer Epilasyon İşlemi Başarılı Mıdır?

Lazer epilasyonun başarısı farklı etkenlere de bağlıdır. Kıl yapınız ve cihaz buradaki en önemli etkenlerdendir. 

Cihaz Seçimi

Başarılı bir lazer uygulamasının ilk adımı, doğru cihaz seçimidir. Kıl yapınıza göre cihaz seçimi yapmanız gerekmektedir.

Cilt Rengi

Uygulama yapılacak kişinin cilt renginin açık olması uygulamada avantaj sağlar. Çünkü açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat yapılabilir.

Kıl Rengi

Kıl renginiz ne kadar yoğu ve siyah ise lazer o kadar başarılı bir sonuç verir. 

Cinsiyet

Kadınlar lazer epilasyonda daha avantajlıdır. Erkeklerde başarı ortalaması kadınlara oranla daha düşüktür. 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer cihazında üretilen lazer ışınları, bir el aleti ile cilde uygulanır. 15 mm çapındaki bir alan, her seferinde tek tek atışlarla taranır. Lazer epilasyon işlemi yapan ve yaptıran kişiler işlem sırasında koruyucu gözlük takmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir